Simple search

Selected resourcesChange

  • Ústavní soud, knihovna - Catalog documents 32292

Knihovny.cz - volně dostupné e-knihy

Na portále www.knihovny.cz jsou v sekci E-knihy dostupné vybrané e-knihy, které jsou volně ke stažení. Jedná se převážně o beletrii.

Digitální knihovna PrF MU

Tip na zajímavý informační zdroj: Digitální knihovna Právnické fakulty MU - obsahuje právně-historický fond Ústřední knihovny PrF MU v pdf formátu.

Světový den knihy a autorských práv  📖  📚

Na 23. duben připadá Světový den knihy a autorských práv.  Jde o symbolické datum - výročí úmrtí spisovatelů Miguela de Cervantese a Williama Shakespeara. Poprvé se tento den slavil v roce 1995 a původní nápad pochází ze španělského Katalánska, kde se 23. 4. slaví svátek sv. Jiří, spojený s darováním růže každému člověku, jenž si v tento den koupí knihu (zdroj: Wikipedie). Světový den knihy a autorských práv každoročně připomíná také UNESCO  mezinárodní akcí. V roce 2021 je to mimo jiné i Bookfacechallenge.
V naší knihovně se můžete o knize jako takové dozvědět více v Encyklopedii knihy  nebo si vybrat některou ze 150 knih s tématikou autorského práva.


Knižní tip:  7. duben - Den vzdělanosti  📖

Na 7. duben připadá v České republice významný den Den vzdělanosti.  7. duben nebyl vybrán náhodou, je to den, kdy byla v roce 1348 založena Karlova univerzita. V naší knihovně si můžete Den vzdělanosti zpříjemnit    listováním v obsáhlých dvousvazkových a krásně zpracovaných Dějinách Právnické fakulty Masarykovy univerzity.