Počet záznamů: 1  

Odpovědnost za újmu osobě poskytující pomoc veřejné moci (s důrazem na ozbrojené síly) = Liability for damage to a person providing assistance to public authorities (with an emphasis on the armed forces)

 1. Záhlaví-jméno Horák, Ondřej, 1978- (autor)
  Údaje o názvuOdpovědnost za újmu osobě poskytující pomoc veřejné moci (s důrazem na ozbrojené síly) = Liability for damage to a person providing assistance to public authorities (with an emphasis on the armed forces)
  Dal.odpovědnost Skoruša, Leopold, 1959- (autor)
  AnotacePříspěvek je věnován problematice náhrady majetkové a nemajetkové újmy osobě, která poskytla součinnost veřejné moci (úředním osobám) a zvláště pak ozbrojeným silám. Jedná se o specifický případ odpovědnosti státu, mající objektivní charakter (odpovědnost za výsledek). Zvláštní pozornost autoři zaměřují na odškodňování pozůstalých a na přechod náhrad na dědice. Jde o první komplexní zpracování dané tématiky, která se vyznačuje řadou interpretačních problémů z hlediska teorie (zvláště vztah veřejného a soukromého práva) i praxe (např. zproštění odpovědnosti státu či postavení registrovaných partnerů při odškodňování pozůstalých). Cílem příspěvku je také kritická analýza současného stavu právní úpravy a představení návrhů de lege ferenda. Odkazy na judikaturu ÚS: nález Ústavního soudu ze dne 23. 2. 2010, sp. zn. II. ÚS 1612/09; nález Ústavního soudu ze dne 22. 12. 2015, sp. zn. I. ÚS 2844/14; nález Ústavního soudu ze dne 5. 11. 2019, sp. zn. II. ÚS 2997/19.
  In Časopis pro právní vědu a praxi. - Roč. 28, (2020), č. 2, s. 205-223
  Vydání na jiném médiu Odpovědnost za újmu osobě poskytující pomoc veřejné moci (s důrazem na ozbrojené síly) = Liability for damage to a person providing assistance to public authorities (with an emphasis on the armed forces)
  Předmět.hesla Ústavní soud 2020
  Judikatura ÚS
  Nález Ústavního soudu II. ÚS 1612/09
  Nález Ústavního soudu I. ÚS 2844/14
  Nález Ústavního soudu II. ÚS 2997/19
  Majetková újma
  Nemajetková újma
  Veřejná moc
  Odpovědnost
  Náhrada újmy
  Forma, žánr elektronický článek
  Signatura
  Země vyd.Česko
  Jazyk dok.čeština
  URLOdpovědnost za újmu osobě poskytující pomoc veřejné moci (s důrazem na ozbrojené síly) = Liability for damage to a person providing assistance to public authorities (with an emphasis on the armed forces) (plný text v PDF)
  DatabázeČlánky
  Odkazy (1) - ČLÁNKY
  článek

  článek

Počet záznamů: 1