Počet záznamů: 1  

Odpovědnost za újmu osobě poskytující pomoc veřejné moci (s důrazem na ozbrojené síly) = Liability for damage to a person providing assistance to public authorities (with an emphasis on the armed forces)

 1. Záhlaví-jméno Horák, Ondřej, 1978- (autor)
  Údaje o názvuOdpovědnost za újmu osobě poskytující pomoc veřejné moci (s důrazem na ozbrojené síly) = Liability for damage to a person providing assistance to public authorities (with an emphasis on the armed forces)
  Dal.odpovědnost Skoruša, Leopold, 1959- (autor)
  AnotacePříspěvek je věnován problematice náhrady majetkové a nemajetkové újmy osobě, která poskytla součinnost veřejné moci (úředním osobám) a zvláště pak ozbrojeným silám. Jedná se o specifický případ odpovědnosti státu, mající objektivní charakter (odpovědnost za výsledek). Zvláštní pozornost autoři zaměřují na odškodňování pozůstalých a na přechod náhrad na dědice. Jde o první komplexní zpracování dané tématiky, která se vyznačuje řadou interpretačních problémů z hlediska teorie (zvláště vztah veřejného a soukromého práva) i praxe (např. zproštění odpovědnosti státu či postavení registrovaných partnerů při odškodňování pozůstalých). Cílem příspěvku je také kritická analýza současného stavu právní úpravy a představení návrhů de lege ferenda. Odkazy na judikaturu ÚS: nález Ústavního soudu ze dne 23. 2. 2010, sp. zn. II. ÚS 1612/09; nález Ústavního soudu ze dne 22. 12. 2015, sp. zn. I. ÚS 2844/14; nález Ústavního soudu ze dne 5. 11. 2019, sp. zn. II. ÚS 2997/19.
  In Časopis pro právní vědu a praxi. - Roč. 28, (2020), č. 2, s. 205-223
  Vydání na jiném médiu Horák, Ondřej. Odpovědnost za újmu osobě poskytující pomoc veřejné moci (s důrazem na ozbrojené síly) = Liability for damage to a person providing assistance to public authorities (with an emphasis on the armed forces)
  Předmět.hesla Ústavní soud 2020
  Judikatura ÚS
  Nález Ústavního soudu II. ÚS 1612/09
  Nález Ústavního soudu I. ÚS 2844/14
  Nález Ústavního soudu II. ÚS 2997/19
  Majetková újma
  Nemajetková újma
  Veřejná moc
  Odpovědnost
  Náhrada újmy
  Forma, žánr článek
  Signatura
  Země vyd.Česko
  Jazyk dok.čeština
  URLOdpovědnost za újmu osobě poskytující pomoc veřejné moci (s důrazem na ozbrojené síly) = Liability for damage to a person providing assistance to public authorities (with an emphasis on the armed forces) (plný text v PDF)
  DatabázeČlánky
  Odkazy (1) - ČLÁNKY
  článek

  článek

Počet záznamů: 1